Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

In this Discussion

niespójność prawa

edited wrzesień 2014 w OGÓLNA
Art.40b ust.3 ustawy mówi o uwierzytelnianiu dokumentów przekazanych przez wykonawców praw do zasobu
natomiast § 81.1rozporządzenia z listopada 2011 mówi co winna zawierać treść opisu mapy do celów proj. i tu wynika że to wyłącznie geodeta podpisuje się pod takową mapą nic nie mówi się o pieczątkach czy też jak to zwał uwierzytelnianiu przez ośrodki .
wiem że ustawa jest wyższym prawem ale przepisy zaprzeczają same sobie co wy na to??
Ja osobiście występuje ostatnio do  ośrodków o wydanie 3 kopi map z inwentaryzacji ponieważ dla mnie  niczym się mapa nie różni poza nazwą ''oryginał"- ''kopia " a więc czemu mam płacić więcej . zobaczę co z tego wyniknie bo jeszcze nic nie odebrałem

Komentarz

• edited wrzesień 2014

I właśnie, dlatego uważam, że w pierwszej
    kolejności powinniśmy zacząć poważną walkę dobrze przemyślaną i skoordynowaną
     z takimi "kwiatuszkami". Mówiąc żargonem piłkarskim jesteśmy
    jak beniaminek, który chcę awansować do klasy wyższej. Aby to osiągnąć potrzebuje
    zwycięstw. A tu zwycięstwo moim zdaniem mamy jak w banku. 

:D
  • edited wrzesień 2014
    Jestem pewny, że to co nazywasz Arku tak ładnie "niespójnością prawa" to w rzeczy samej jest niechlujstwem, by nie powiedzieć gorzej, autorów projektów tego prawa. To niechlujstwo bierze się z braku kompetencji a przede wszystkim z lekceważenia odpowiedzialności za wykonywaną pracę. Bo czy ktoś słyszał, że komuś z GUGiK-u za błędy w projekcie, a co za tym idzie w ogłoszonych  rozporządzeniach o standardach czy ewidencji gruntów i budynków, włos z głowy spadł? 
    A w ogóle czy ktoś słyszał by GGK podał np. na BIP-ie Urzędu do publicznej wiadomości imiennie osoby, które wykonały te opracowania, i kto imiennie był za te opracowania odpowiedzialny?

A może tak byłby już najwyższy czas zapytać, korzystając z prawa do informacji publicznej, kto był z imienia i nazwiska autorem projektów tych niewydarzonych przepisów o standardach, ewidencji i innych?
Sign In or Register to comment.